frmfr
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
frmfr

herşeyi kendi kafa denklerinizle paylaşa biliceyiniz biryer

AnasayfaAnasayfa  PortalliPortalli  GaleriGaleri  Latest imagesLatest images  AramaArama  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  

evet açık bulma ile site çökertme

YazarMesaj
evanescence_t
mega üye
mega üye
evanescence_t

evet açık bulma ile site çökertme Empty
MesajKonu: evet açık bulma ile site çökertme   evet açık bulma ile site çökertme Icon_minitimeC.tesi Ara. 01, 2007 5:50 am

çııÖÖçşEvet arkadaşlar bugünki açıkğımızın ismi "imagevue "

Google açıyoruz ve şunu aratıyoruz imagevue gallery

Evet önümüze bir sürü site geldi şimdi teker teker bunları deneyicez açığı olan siteleri bulucaz

1-site açıldıktan sonra sitenin sonuna

exploitimiz-----> admin/upload.php?path= ekliyoruz
açılan sitenin ismi bu şekil olacak www.siteadı.com/gallery(veya images yani yer ismi)

www.siteadı.com/gallery/admin/upload.php?path=

2-Sıra geldi shellimizi upload etmeye ben c99 shell kullanıyorum upload sekmesini tıklayıp c99 shellimizi upload ediyoruz
Eğer shellimiz upload edilmişse çıkan yazı c99.php upload diyecek ve işte shellimizi upload ettik sıra geldi admin paneline sızmaya

3-Sitenin sonuna şu şekilde yazacaz
www.siteadı.com/gallery/c99.php diyip enterlıyoruz işte paneldeyiz

Yeşil yazılı olan yerlere yazma iznimiz vardır yani isteğimiz herşeyi yapabiliriz indeximizi basabiliriz artık site sizin elinizde istediğinizi yapın

Not:Shellimizi mutlaka jpeg formatına çevirin bunu php kodlarının başına GIF89;a yazarak çevirebilirsiniz yoksa başka türlü site kabul etmez dosyayı bir resim olarak göreceğinden kabul eder...

Uyarı:Türk sitelerinde olan açıklardan faydalanmayınız bilakis uyarmaya yönelik girişimlerde bulununuz...

Tamamen kendi anlatımımdır bir arkadaşım vasıtasyla bu açığı öğrendim ve paylaşmak istedim çoğu sitede olmayabilir ama denemek size kalmış unutmayın Hack sabır işidir..Sormak isteğiniz bir şey olursa yoruma açıktır..
http://www.frmhack.yetkin-forum.com

evet açık bulma ile site çökertme
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-